piątek, 26 sierpnia 2016

Co kryje się za nowym nagłówkiem?

Od jakiegoś czasu na moim blogu
widnieje nowy nagłówek.
Jednak za tą grafika kryje się coś więcej...
Jeśli jesteście ciekawi zapraszam do przeczytania posta.


Oto rzecz, która kryje się pod nagłówkiem. A mianowicie tablet do rysowania Intuos z firmy Wacom. Dostałam go już jakiś czas temu (i właśnie z tego miejsca pozdrawiam tą osobę :) i jestem z niego bardzo zadowolona. Oto jak prezentuje się pudełko.


Z zewnątrz ma taką jakby osłonkę z nadrukowanym wyglądem produktu oraz grafiką, która została dzięki niemu stworzona. Na pudełku był również kod aktywacyjny do programu, Corel Painter Essentialist 5, który współpracuje z urządzeniem (w zasadzie nawet Paint można powiedzieć, że z nim współpracuje, gdyż wtedy działa po prostu jak myszka). Jednak to co różni ten program od Painta to to, że ma więcej pędzli i możliwości (przystosowanych specjalnie dla osób, które projektowaniem np. logotypów zajmują się zawodowo oraz artystów), ale i również siła nacisku pióra na tablet, ale więcej o tym później. 

Pod tekturową okładką kryje się bardzo eleganckie, czarne pudełko z nazwą modelu (czyli w moim przypadku INTUOS).

A teraz już bardziej o samym urządzeniu. Tablet jest koloru jasnoniebieskiego z czterema przyciskami, które są potrzebne podczas projektowania (typu Shift+tab lub cofnij). Urządzenie obsługuje się specjalnym piórem (w zasadzie to wygląda bardziej jak długopis, ale wszędzie pisze pióro, więc... pióro), które wyposażone jest w dwa przyciski- dzięki jednemu możemy przesuwać dowolnie powierzchnię, po której rysujemy, a drugi odpowiada prawemu przyciskowi myszy. Gdy chcemy przesunąć kursor myszki trzymamy pióro z pół centymetra nad tabletem i po prostu używamy go w powietrzu, natomiast gdy dotkniemy tabletu działa jako kliknięcie. Obecnie (nawet pisząc tego posta) używam tylko pióra i tabletu. Bardzo rzadko kiedy używam już myszki. A, nie dodałam jeszcze jednej ważnej rzeczy. Z tyłu tabletu znajduje się przełącznik. który włącza opcję dotykową i wtedy nie musimy używać pióra (chociaż podczas tego trybu również działa), ale możemy posługiwać się tabletem jako wielkim touch padem. 

A teraz po opisie urządzenia czas na kilka moich projektów wykonanych przy użyciu tabletu i programu do niego dołączonemu. Więc ja się, żegnam i zapraszam do oglądania i komentowania :)


 (może trochę słabo widać, ale to szkic motylka zrobiony takim dziwnym pędzlem)P.S. Jeszcze zapomniałam dodać informacji dla osób, które czekają na Back To School. Mam już porobione zdjęcia do haula więc nic nie przeszkodzi mi go napisać. Jednak pomyślałam, że będzie trochę dziwnie jeżeli zrobię BTS, posta o tablecie i znowu coś o szkole. Więc już niebawem, za dwa, trzy dni :)  

8 komentarzy:

 1. omg, świetne rysunki. Pikachu bardzo na czasie xd
  Zapraszam(KLIK) rewanż za każdą obs ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialne rysunki ;D
  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. wow fajna sprawa z tym :0 rysunki świetnie wyglądają :)

  NAHTURAL.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne te Twoje projekty :) Tablet wydaje się być świetny.
  Anonimoowax - Klik

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna sprawa z takim tabletem :)
  Obserwuję :)

  http://fasionsstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię takie elektroniczne gadżety ;)
  [blog]

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie miłe komentarze i obserwacje, postaram się za nie odwdzięczyć :)